Dirvožemio tvirtinimo tinklas


Marma Polskie Folie gamybos apsauginis tinklas Z11 gali būti naudojamas sutvirtinant dirbtinius vandens telkinius sodo sklypuose bei apsaugant nuo kurmių, pelių ir kitų graužikų.

Planuojant savarankiškai įrengti sodo tvenkinį, vandens telkinį arba nedidelį baseiną, reikia pradėti nuo telkinio kontūrų žymėjimo. Tai galima padaryti naudojant medinius kuoliukus ir virvę arba spalvotą juostą (matomą iš skirtingų sklypo vietų, tai ženkliai supaprastins optimalios konfigūracijos nustatymą). Baigus telkinio žymėjimo darbus, galima pradėti kasti duobę.

Dirbtinio vandens telkinio sienos negali būti vertikalios, reikia planuoti nuožulnų dugną ir nepamiršti apie lentynas, skirtas vandens augalams.

Telkinio dugną ir krantus reikia nuvalyti pašalinant akmenis, stiklą, šaknis, šakas ir kitus daiktus, kurie gali pažeisti plėvelę, ir užpilti kelių centimetrų storio sluoksnį drenuojančio smėlio. Ant tokiu būdu paruošto pagrindo galima kloti AKWEN 500 plėvelę.


Plėvelę patariama uždengti specialiu apsauginiu tinklu Z11 (techninė specifikacija pateikiama  poliolefino tinklų skyriuje). Dėl savo elastingumo šis tinklas puikiai pasiskirsto ant plėvelės atliekant darbus, susijusius su mažų architektūrinių formų įrengimu sklype. Tokios papildomo sutvirtinimo medžiagos naudojimas suteikia vandens telkiniui didelį atsparumą ir gerina jo kokybę.

Apsauginis tinklas Z11 gali būti naudojamas apsaugant vejas nuo kurmių, pelių ir kitų graužikų. Šis tinklas taip pat naudojamas šlaitų, nuokalnių ir sąnkasų apsaugos nuo žemės slydimo žemyn reikmėms. Įrengiant veją, reikia kloti apsauginį tinklą Z11 po žeme kelių centimetrų nuo dirvožemio paviršiaus gylyje.

Plėvelę galima kloti tik šiltu metų laiku, be to, oro temperatūra plėvelės klojimo dieną turi būti ne žemesnė nei 20 С°. Iš pradžių reikia įtempti plėvelę virš telkinio ir kloti ją pradedant nuo giliausios tvenkinio vietos. Telkinio šlaituose plėvelė klojama iš apačios į viršų. Plėvelė turi gulėti laisvai, jokiu būdu nereikia jos įtempti.

Žolė laisvai augs, vanduo neužsistovės, o graužikai negalės išeiti į dirvožemio paviršių ir, praėjus kuriam laikui, paliks Jūsų sklypą.

Nukreipkite kurmius .... pas kaimyną!